Leden 2009

hip hop

31. ledna 2009 v 19:05 | marketa lyčkova _ brušperk
Hip Hop je styl populární hudby. Je tvořen ze dvou hlavních elementů: Rapování (také známé jako MC-ing) a Dj-ing , ale také s breakdancem a graffiti. Toto jsou 4 hlavní součásti hip hopu a kultury pohybu, které začali na počátku 70. let v New Yorku Afroameričané a Latinoameričané. Termín "Rap" je mnohdy brán jako synonymum ke slovu hip hop, ale je také používán jako odvolání se na praxi, která je jediná a nejdůležitější součást hip hopu.

Kultura volných kalhot, dresů americké NBA, marihuany, pouličních tanečních vystoupení, barevných graffiti, gramofonů, sofistikované poezie, masivních zlatých řetězů, ale bohužel i bezútěšných ghett velkoměst USA, gangů, cracku, kokainu a politiky. Tak by se dal zhruba charakterizovat hiphop. Termín, skládající se z hip - v překladu módní, současný a hop - s významem tance a pohybu.

Kdo ho dělá
Co patří k vybavení hiphopové crew (další nezastupitelný výraz označující skupinu hrající hiphop, kterou nelze označit jako kapelu, protože zpravidla nedisponuje žádnými hudebními nástroji)? Na prvním místě je potřeba zdůraznit, že taková crew se skládá z postavy za gramofony, tzv. DJ, a z několika MC (Master of Ceremonies - zpěvák). Právě díky nenáročnosti na vybavení (v porovnání s ostatními styly) se stal hiphop tak populární. DJ potřebuje dva gramofony, tzv. slipmaty - speciální podložky na plotnách gramofonu, aby po nich desky pěkně klouzaly, speciální gramofonové jehly, mixer, sluchátka a sestavu reproduktorů a zesilovačů podle prostředí, kde a pro koho crew hraje.
Hiphop byl vždy doménou černých a vždy tomu tak asi bude. Důvodů je hned několik. Když pomineme pohybové dispozice, nadání k hudbě a kulturní a sociální zázemí, v ghettech a uzavřených komunitách byl tento projev hlavně dříve, vedle sportu, jediným způsobem uvolnění s možností využití tradiční svobody slova ke kritice společnosti. Později, po popularizaci hiphopu, samozřejmě přibyl pro mnoho lidí ještě argument peněz, jejichž může být hiphop velice dobrým zdrojem.
I když míra černých umělců převládá, najde se i několik bílých. Příkladem těch úspěšných mohou být Beastie Boys nebo Cypress Hill. Ti ale mnohdy pocházejí ze stejných sociálních poměrů jako jejich černí kolegové, a proto nelze jejich cestu za hiphopem považovat za kdovíjaké překvapení.
V americké přematerializované společnosti je komerce dovedena do extrémů, které si u nás dovedeme jen těžko představit. To, co u nás považujeme za komerční, by v Americe označili za hluboký underground. Faktem ale je, že v Americe se díky vysoké populaci a vyšší životní úrovni obyvatel stává umělec bohem.
Stačí otevřít jakýkoli americký hudební časopis, ať už je to Rolling Stone, nebo spíše hiphopově zaměřené The Source nebo Vibe. Interpreti jsou tam využíváni převážně jako propagátoři různých značek oblečení, hodinek, bot, značek aut, elektroniky, jídla, ale i společností nabízejících služby jako telekomunikace a stěhování. Tyto časopisy proto spíše připomínají reklamní katalogy a jejich obsah se pod náporem reklam utápí.


rty

31. ledna 2009 v 18:53 | marketa lyčkova _ brušperk

pozadí

31. ledna 2009 v 18:23 | marketa lyčkova _ brušperk
http://img410.imageshack.us/img410/3159/pinkparadisefloweredob8.gif


http://store.digitalscrapbookplace.com/images/D55_K_PrincessBling.jpgRound squares tilesRandom colored tiles
http://www.fotofight.com/images/members/1040/portfolio/29237871.jpg
http://ly.fdots.com/cc/c9/b16bd0e95a8cdcc0606f22911d0a8dd3.jpg

http://i193.photobucket.com/albums/z57/sayurilayouts/Black_Vs__Pink_by_LaydeeNayla.jpg

http://img01.picoodle.com/img/img01/8/4/18/f_musiclovebam_bf139e2.pnghttp://www.pixelgirlpresents.com/images/desktops/Nusha/WallpaperLittleLove_1600.jpg
http://www.4ir.ir/daily/11/love-wallpaper11.jpg






















ewa farna

29. ledna 2009 v 15:30 | marketa lyčkova _ brušperk

ewa farna -foto



















članky
Ewa Farna v redakci Bleskově.cz - Zdroj: bleskově


Mladá zpěvačka Ewa Farna se rozhodla dobýt i srdce televizních diváků. Ne ovšem českých. Svoji první roli získala v polském televizním seriálu Hela w opalach. "Hraju tam puberťačku, která se obléká do černého, nosí piercing a má tak nějak všechno na háku," řekla Ewa v rozhovoru pro server pikant.cz a dodala, že role švihlé holky se jí určitě hraje lépe, než kdyby měla ztvárnit úplně obyčejnou dívku, která není ničím zvláštní. Seriál, který je remakem amerického seriálu Grace pod palbou, má v Polsku obrovský úspěch, zejména mezi teenagery. A podle jejich názoru má Ewa nejen pěvecký, ale i slušný herecký talent.


Mladá úspěšná zpěvačka Ewa Farna natočila videoklip k písni Jaký to je. Jedná se o ústřední píseň seriálu televize Prima Ošklivka Katka. V klipu si zahrála i hlavní hrdinka seriálu Kateřina Janečková.


Vzhledem k tomu, že se celý klip točil na střeše pražského obchodního centra, nemohli jsme se nezeptat, jaké měla ve výškách pocity. "Trochu jsem se bála, ale mám ráda adrenalin a chtěla bych si někdy skočit padákem. Takže v konečném důsledku se mi to líbilo, až na tu zimu," prozradila ošklivka Katka alias Kateřina Janečková.


Jaké zážitky má sama zpěvačka Ewa Farna? "Na natáčení byla super atmosféra a navíc zpívat na střeše ve spojení s romantickým výhledem na Prahu byl pro mě velký zážitek," prozradila Ewa.

Natáčení trvalo dva dny a samotná postprodukce 10 dnů. "Nejhorší bylo dodržet všechna bezpečnostní opatření a uklidňovat kolegy ze štábu, kteří trpěli závratí," prozradil Pavel Jankovský, který měl za televizi Prima natáčení klipu na starosti. Podle jeho slov bylo o bezpečnost všech přítomných dobře postaráno. "Když se točily scény, ve které Katka stojí na samém okraji budovy, kde nebylo zábradlí, dostala samozřejmě bezpečnostní popruhy pro případ, že by nám náhodou přepadla," dodal Jankovský s úsměvem poté, co už všichni stáli na pevné zemi.



TV Prima si pro napsání písně Jaký to je vybrala osvědčené autorské duo Gábina Osvaldová - Ondřej Soukup.

Zde se můžete podívat na klip k filmu ,,Ošklivka Katka".


Ewa Farna si zahrává se životem!



Ewě to jako Kočičí ženě prostě sluší - Zdroj: Roman Souček



Praha - Nový objev české hudební scény Ewa Farna prodělal radikální změnu image a 23. března vyrazí na turné po osmnácti městech České republiky.

Turné nese podtitul "Zazpívej si na Ewa Tour 2008" a zazpívat si živě s kapelou si může nejlepší interpret její písničky. Stačí jen stáhnout hudební podklad z internetu, nazpívat a umístit na stránky. Fanoušci pak rozhodnou, kdo se zúčastní finále v Praze.

Na tiskové konferenci při příležitosti turné nám Ewa prozradila, že už se koncertů nemůže dočkat. Na scéně, kterou pro ni vyrobili v Itálií, bude prý provádět několik nebezpečných kousků. Například viset na laně. Víc zatím říct nechtěla. "Přijďte se podívat sami, ráda vás uvidím."
"Po zkouškách si dost věřím," pochlubila se nám Ewa. "A když to nezvládnu? Hm, tak to fakt nevím," přemýšlí nad odpovědí. To by však snad Ewě nikdo nepřál, vždyť by tím nejen česká hudba přišla o interpretku, kterou nám může svět závidět.

rihanna

25. ledna 2009 v 15:08 | marketa lyčkova _ brušperk

žába k zulibání

25. ledna 2009 v 14:58 | marketa lyčkova _ brušperk
Žába k zulíbání
Žába k zulíbání (Hot Chick, The)
ŽÁNR: KOMEDIE
ZEMĚ: USA
ROK: 2003
REŽIE: Tom Brady
HRAJÍ: Rob Schneider, Anna Faris, Rachel McAdams, Andrew Keegan, Matthew Lawrence, Adam Sandler, Alexandra Holden, Maritza Murray, Sam Doumit, Matt Weinberg, Tia Mowry, Tamera Mowry, Megan Kuhlmann, Ashlee Simpson, Steven Kravitz, Dick Gregory, Katie Lohmann, Robert Davi, Eric Christian Olsen, Michael OKeefe, Michael Papajohn
ŽÁBA K ZULÍBÁNÍUSA 2002Bujarý Rob Schneider bal ve svém životě gigolem, byl i zvířetem, ale teď ho kouzlo promění v něco, čím nikdy předtím nebyl - stane se ženou! Jessica Spencerová je ta nejúžasnější a nejpopulárnější holka na škole. Utrpí však pořádný šok, když se probudí v těle třicetiletého, nuzně žijícího muže. Rychle zjistí, že život není daleka tak jednoduchý! Zvláště pak když jste dívkou, která si potřebuje každé ráno holi plnovous. Jessica zkrátka musí najít způsob, jak se proměnit zpět do své holčičí podoby, a také jak přesvědčit své přátele o tom, že ten chlap je vlastně ona.


black eyeds peas

25. ledna 2009 v 14:51 | marketa lyčkova _ brušperk
jedna supr pisen a menuje se BLACK EYED PEAS - Pump It

zac efron

25. ledna 2009 v 14:38 | marketa lyčkova _ brušperk
Zac Efron

avril lavigne

25. ledna 2009 v 14:20 | marketa lyčkova _ brušperk

Avril je zpěvačka, které se narodila 27.9.1984 v Kanadě ve znamení vah. Má ráda punk-rockovou hudbu. Zpívání se věnovala už jako malá. Začínalo to zpíváním ve sboru, později také začala hrát na kytaru a nyní je už dosti známá. V roce 2002 vydala album Let Go a v roce 2004 produkovala svoje další album Under My Skin, na kterém opět ukázala svůj talent. V tomto roce by snad mělo být její další album a myslím si, že nás zase mile překvapí.








ovoce a zelenina trochu jinak :-)

23. ledna 2009 v 16:05 | marketa lyčkova _ brušperk
jahody a kivi v jednom
meloun se srdcem
grep se zipsem
banán a kivi v jednom
kivi a meloun v jednom
jahody a ořechy v jednom
kukuřice a banán v jednom
rajčata a papriky v jednom
anans a grep v jednom

emo emo emo

22. ledna 2009 v 17:45 | marketa lyčkova _ brušperk
EMO není jen styl hudební, EMO je i styl života!!!!Nidko by EMO neměl brát jako módu, EMO je VÁŽNÁ věc!!!!!!!! Bolest všech EMO lidí je OPRAVDOVÁ!!!!!!*EMO smajl s černou slzou a podřezanejma žílama
EMO PRAVIDLA
1. Buď pravý
2. Buď homosexuál
3. Když nejsi homosexuál buď bisexuál
4. Když nejsi ani jedno, předstírej to
5. Používej oční linky
6. Používej oční stíny
7. Obarvi se na černo
8. Obarvi se na blond (platinová nebo co nejvíc světlá)
9. Můžeš to i kombinovat - růžová, červená, fialová
10. Musíš mít ofinu, která ti sahá nejmíň do půlky tváře
11. Stále se tvař smutně
12. Když jdeš po ulici, koukej do země
13. Plač při každé možnosti za všech okolností (co nejvíc)
14. Noste proužkované ponožky
15. Mikiny jsou povoleny jenom s kapucí (černé, růžové, proužkované)
16. Kup si alespoň jedno tričko s Jackem Skellingtnem a tvař se, že je to tvůj největší idol
17. Snaž se vypadat co nejvíc americky
18. Dej si piercing na následující místa: dolní ret (obě strany), nos, obočí, bradavka, pupek... nejlepší je, když ho budeš mít všude, ale když ti to rodiče nedovolí dej si alespoň rty. Když ti budou nadávat, vyjádři svoje pocity... viz 13.
19. Doma se večer namaluj a obleč a nafoť minimálně 60 fotek v koupelně tak, aby za tebou byla vidět záchodová mísa a na stěnách by měly být kachličky (ne sádrokartón). Musíš se fotit sám. Potom všechny uveřejni na VampireFreaks nebo MySpace
20. Minimálně na 5 fotkách předstírej že pláčeš
21. Mladší sestře seber všechny její trička a nos je pravidělně ven
22. Obuté můžeš mít jen číny, nebo sk8ové boty. Nejlepší je když máš růžové Konversy. Děvčata mají při teplotě nad 28°C povolené žabky (černé, řůžové, červené nebo proužkované)
23. Děvčata musí mít v hlavě plastovou nebo látkovou čelenku, mašli z umělé hmoty nebo nějáké dětské sponky
24. Vždy je potřeba mít jeden gel, tužidlo a lak na vlasy vždy v zásobě
25. Váš nick kdekoliv musí obsahovat Emo (např: emoGIRL, emoBOY, e.m.oKid atd. atd. atd...)
26. Používej emo gramatiku když si píšeš na chatu nebo kdekoliv
27. Místo J píš Y
28. Místo V piš W
29. Místo CO piš CWO
30. Za každým T piš H i když to nedává smysl nebo se to nehodí
31. Místo CH piš X
32. Tvař se, že tak píšeš odjakživa
33. Vytvoř si blog, který bude jen o Emo
34. Zveřejni na něm fotky cizích kluků a dívek stažených z VF
35. Nos trička a mikiny značky Hurley
36. Místo ježíííš používej ježííín
37. Říkej, že tvoje náboženství je Emo a mezi tvoje záliby patří Emo a "cutting my wrist" (řezání zápěstí)
38. Tvař se, že znáš všechny Emo kapely a že jsi je poslouchal ještě než se staly známými
39. Nauč se přesvědčivě říkat frázi: "Já vyjadřuji své pocity"
40. Kup si podkolenky, opasek, kšiltovku a náramek se vzorem šachovnice
41. Aspoň jednou se pokus o sebevraždu (nepřežen to aby se nestalo, že zemřeš!!!) povolený způsob je podřezání žil... jiné nepřichází v úvahu
42. Řež si něčím ostrým do ruky v místě, kde máš náramky, ale nesnaž se nějak moc, aby ti zakrývaly jizvy
43. Piš smutné básně o čemkoliv, například o Emo chalpcích z VF
44. Nos kšiltovky sk8 značek, sk8 trička a všechno co souvisí se sk8em
45. Máš zlomené srdce za každých okolností
46. Poslouchej My chemical romance, From frist to last, Hawthorne heights, JAMISONPARKER, Blink 182, Awa, Fall out boy, Senses fail
47. Při elektronické komunikaci používej co nejvíc Emo ikonek
48. Místo hahahaha piš spíš hhhh
49. Pravidlo č 13.......... 2x si stříkni do očí repelent a mysli na děti v Africe
50. Holky se snaž sbalit tím, že jim budeš říkat že jsi gay a že máš krásného přítele
51. Potom řekni, že "ona" je ta nejkrásnější žena, kterou jsi kdy potkal
52. Tvař se, že se kvůli ní s ním rozejdeš
53. Když se fotíš a netrefíš si foťákem hlavu, tvař se, že tak to mělo být... protože to je Emo
54. Všechny kapely co posloucháš musí mít toho stejného stylistu
55. Jako životní cíl si dej něco co je dopředu jasně nesplnitelné... když budeš mít nesplnitelný sen budeš na lidi působit víc Emo
56. Každý týden se foť a dávej si na profily, MS, VF... stále aktuální fotku
57. Všude, kde to lidi vidí piš "comment my new pics"
58. Samozřejmě nezapomeň na pravidlo číslo 13.
Emo učesy
PATKA

Asi nejvýraznějším znakem každého EMO chlapce/ EMO dívky je PATKA. Kdo ji nemá, není správný EMO. Vlasy MUSÍ být obarvené na černo, MUSÍ být rovné a hlavně pořádně učíslé na patku přes oči. Na to, že člověk po takovéto úpravě vlasů téměř nevidí a v brzy pravděpodobně začne šilhat, nesmíte brát zřetel. Zásadou je, že alespoň jedno oko musí být zakryté. Za podmínky,že je zakryto méně jak 50% očí se takový účes nepovažuje za EMO účes. Proč ale musí být oči zakryté? pravděpodobně jde o snahu EMO lidí schovat se před světlem, které EMO lidé nenávidí a které jim způsobuje hluboké DEPKY.

emo.jpg image by bramsunitedextremeemo.jpg emo image by tiyk3k3scene-8.jpg scene hair image by paramore94hair.jpg Scene image by taybabycakes123l_68842f56d26c795c5a365ec710dc1e53.jpg scene hair image by halimah_majeedscenehair234.jpg scene hair image by paramore94scenehair182.jpg scene hair image by paramore94Zobrazit obrázek v plné velikosti



rekordy v komentářích

22. ledna 2009 v 17:06 | marketa lyčkova _ brušperk
čau jak se máš jestli se nudíš nebo tak něcotak mi napiš do komentářu kuju mucik mucik ja totiž si mít rekord v komentářích takze predem kuju mucik mucik pp tho j e¨wse

blackpeggy-marketísek-paní langerová-rajčátko

spevaci

14. ledna 2009 v 18:22 | marketa lyčkova _ brušperk


herečky

14. ledna 2009 v 18:17 | marketa lyčkova _ brušperk



herci

14. ledna 2009 v 18:13 | marketa lyčkova _ brušperk

spevacky

14. ledna 2009 v 18:11 | marketa lyčkova _ brušperk



oblazky -ruzné

11. ledna 2009 v 16:13 | marketa lyčkova _ brušperk





Obrázek “http://th166.photobucket.com/albums/u106/davegmz/Monkey%20Emoticon/th_yociexp15.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

ico file
Blue TangObrázek “http://s104.photobucket.com/albums/m173/dlapcevic/pixels/th_seaturtle.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Clown FishHip Hop and Urban Graphics













1629.gif







pirati z karibiku

11. ledna 2009 v 15:31 | marketa lyčkova _ brušperk

witch

11. ledna 2009 v 15:30 | marketa lyčkova _ brušperk
Zobrazit obrázek v plné velikosti
Zobrazit obrázek v plné velikosti







haly lin,irma,will,tarenee,cornelia
Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs12/300W/i/2006/290/1/3/W_I_T_C_H__Girls_by_jazz_chan.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs9/300W/i/2006/149/e/e/W_I_T_C_H___by_aquachaos.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs11/300W/i/2006/214/d/5/W_I_T_C_H__by_jazz_chan.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs8/300W/i/2005/317/3/5/_Star_Crossed__by_DestinyBlue.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs9/300W/i/2006/146/3/a/___W_I_T_C_H_____by_Janots13.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs8/300W/i/2005/319/b/7/WITCH_girls_by_whisperelmwood.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs8/300W/i/2005/290/a/e/___W_I_T_C_H____by_samycat.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs8/300W/i/2006/161/0/4/Witch_In_Wonderland_by_Ameyal.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.































brušperk moje rodné město :-) (bydlim tu mpořád)

11. ledna 2009 v 13:45 | marketa lyčkova _ brušperk
náměstí
město focené od sv. marka
mlýn
Město Brušperk Městský úřad Brušperk
znak

Databáze firem EDB
Základní údaje
Firma:

Město Brušperk
Městský úřad Brušperk

Ulice:k Náměstí 22
Místo:Brušperk
PSČ:73944
Provozní doba:Po,St 8-11.30,13-17,Čt 13-15,
Okres:Frýdek-Místek
Právní forma:ostatní
Telefon:558 666 232
Fax:558 666 461


Marketingové informace

Kontaktní osoba:Ing. Ivan Krupník
IČO:00296538
Počet zaměstnanců:6 - 25 zaměstnanců
Obrat:neudáno

Mapa firmy
Mapa
GPS: 49°42'4.61" N, 18°13'20.32" E
Město Brušperk Městský úřad Brušperk - Zobrazit na mapě...Město Brušperk Městský úřad Brušperk - Zobrazit na mapě...
Město Brušperk Městský úřad Brušperk - Zobrazit na mapě...Město Brušperk Městský úřad Brušperk - Zobrazit na mapě...
Město Brušperk leží uprostřed území mezi
městy Ostravou, Frýdkem-Místkem,
Kopřivnicí v oblasti zvané Lašsko.
Rozkládá se na obou březích Ondřejnice.
Historická část města na pravém
břehu, mladší část-základní a mateřská
škola, sportovní stadion a rodinné domky
na levém břehu.
Zakládací listina Brušperka nese datum
6.prosince 1269.Vydal ji olomoucký
biskup Bruno ze Schauenbergu.Ve svém
znaku má Brušperk na červeném poli
postavu sv.Jiří, patrona města v
rytířské zbroji na koni.V ruce drží
kopí, kterým zabíjí symbol zla, draka
zelené barvy.
Historickou část města tvoří městská
památková zóna, jejíž základní částí je
náměstí s barokními sochami sv.Trojice
a sv.Jana Nepomuckého, měšťanskými
domy, mezi nimiž vynikají domy
č.p.9, 13, 14 ve spodní řadě domů, kde se
zachovalo podloubí.
Drobné obchůdky přízemních domů znovu
v 90 letech ožily a jsou jeho ozdobou.
Město leží ve výšce 260 m.n.m., dno řeky
235 m.n.m.Nejvyšším místem je kopec sv.
Marka vysoký 312 m. Ve městě žije asi
3600 obyvatel. Je zde i bohaté kulturní
a společenské vyžití.Navštívit můžete
knihovnu, galerii Výtvarného centra
Chagall a Památník spisovatele
Vojtěcha Martínka, který je
nejvýznačnější osobou kulturní
historie města.
Sportovní vybavenost přeje fotbalu,
futsalu, fllorbalu, házené, volejbalu,
stolnímu tenisu, tenisu a nohejbalu v
nově vybudované sportovní hale.
V letním období je zde možmost koupání,
rybolovu na místních přehradách.
Ideální podmínky jsou zde pro
turistické vycházky a cykloturistiku.
Na území města se spojují dvě značené
cyklotrasy č.6006 a 6135.
Pro své malebné panoráma je Brušperk
nazýván Lašským Betlémem.Z okolních
kopců je působivý výhled na úplné
panorama Beskyd s dominující Lysou
horou na jihovýchodě, s majestátním
vrcholem Radhoště na jihu a krásnou
Štramberskou Trůbou na jihozápadním
obzoru.
O Brušperku se říká, že náměstím
prochází zemská osa.
Další kontakty:
-sekretariát starosty 558666461
-místostarosta 558666212
-tajemník 558666510,
e-mail: tajemnik@brusperk-mesto.cz
-stavební úřad 558666443
-OFMVV-finanční 558666449,
e-mail: mubrusperk-fo@volny.cz
-OFMVV-matrika 558666232,
e-mail: mubrusperk-fo@volny.cz
-informační centrum 558666271,
e-mail: infobrusperk@iol.cz
-městská knihovna 558666348,
e-mail:
mestska.knihovna@brusperk.com


Město Brušperk Městský úřad Brušperk



vtipy

10. ledna 2009 v 21:53 | marketa lyčkova _ brušperk


vtípky


Vtipky o Pepíčkovi

15.4.2006 19:30 | vtípky
Pepíčku, můžeš mi na mapě ukázat Přerov?
-Můžu, pane učiteli, ale vlakem tam budete dřív...

Pepíček nese plný ruksak jablek, maminka se ptá: "Odkud je máš?" - "Od souseda." - "A on o tom ví?" - "Jak by ne, vždyť mně honil!"

Ptá se paní učitelka Pepíčka Kalianků: "On už ti otec nepomáhá úkoly?" - "Ne, po poslední pětce se zhroutil!"

Paní Kalianková se ptá syna: "Pepíčku, co jsi se dnes naučil ve škole?" - "Jak si zdřímnout s otevřenýma očima!"

Říká Pepíček Kalianů mamince:
"Na co chodit do školy? Svačinu si můžu sníst i doma!"

Pepíček Kalianků dostane krásné autíčko, maminka mu připomíná: "Co se říká?" - "Nevím!" - "Co říkám tatínkovi, když přinese výplatu?" - "Aha - Neříkej, že to je všechno!"

Pepíček Kalianků vylije ve škole mléko a učitelka se jej ptá:
"Tak co bys dělal, kdyby se ti to stalo doma?" -
"Řekl bych to mamince, ta by tátovi vrazila hadr a ten by to utřel!"

"Pepíčku, jak poznáš třešeň od jabloně?" - "Podle plodů!" - "A když plody ještě nemají?" - "Tak počkám!"

Pepíček se probudi s výkřikem "Příšerné". "Co se stalo?" ptá se ho máma. "Zdálo se mi že hoří škola." - "To byl jen sen." - "No právě!"

"Tetičko, chutná ti ten bonbon, co jsem ti nabídl?" - "Ano Pepíčku, proč se ptáš?" - "Že totiž náš pes ho vyplivnul!"

"Mami, tak Ježíšek skutečně existuje!" sděluje mamince Pepíček. "Jak to?" - "Vedle se přistěhoval pan Kalianko a táta, když to viděl, spínal ruce a volal: Ježíši Kriste, cos nám to sem poslal za prezent!"

Pepíček jde poprvé do školy a hned dostane DÚ.
Naučit se počítat do 10
1 2 3 4 6 7 8 9 10
Maminka se ho ptá: Kde jsi nechal tu pětku!!???
V žákovské knížce!

Pepíček Kalianků k učiteli: "Tu pětku na vysvědčení jsem si nezasloužil!" -
"To vím také, ale horší mi zákony nepovolí!"

"Pepíčku, proč pláčeš? - "Bratr mi dal facku!" - "A proč jsi mu to neoplatil?" - "To jsem udělal už předtím!"

"Pepíčku, jaké vlasy má tvůj otec?"
"On má jenom hlavu!"

Učitelka se ptá Pepíčka Kalianků: "Co nám můžeš povědět o vlaštovkách?" - "To jsou velice moudří ptáci - jak začne škola, odletí do jižních krajin!"

Přiběhne Pepíček domů: "Potřebuji honem stovku, někdo ve třídě rozbil okno - ale neudělal jsem to schválně!"

Učitel se ptá Pepíčka: "Máš v kapse korunu, dvoukorunu a dva padesátníky. Když vytrousíš padesátník a korunu, co budeš mít v kapse?" - "Díru!"

První třída byla na exkurzi na policejní stanici. Policajti jim všechno ukázali. Pepíček uviděl na stěně obrázky. "Co to je?" - "No to jsou fotografie zločinců, které všude hledáme." - "Hm, a proč jste si je tady hned nenechali, když jste je fotografovali?"

Paní Kalinková k synovi: "Pepíčku, než půjdeš do školy, umyj si ruce!" - "Ale proč, mami, stejně se nebudu hlásit!"

Ve skole se pta ucitel zaku: "Tak svalne jestli vite kde by postavil clovek vodni elektrarnu"
a Anicka odpovi: "No prece na rece"
ucitelka: "Správne a vite kde by clovek postavil pekárnu"
a Pepicek na to: "No prece na louce kde roste chlebovník"

Pepíček se vrátí ze školy a oznamuje otci: "Tak půjdu studovat na učitele. Nemusí nic vědět, protože se vždycky zeptají žáků!"


vtípky okk

12.4.2006 09:05 | vtípky

o mužích

KLIKNĚTE PRAVÝM Pro nastavení jako pozadí, nebo uložení na disk.
Jsou chlapi u kašny a házejí do ní peníze, aby si mohli něco přát. Po chvíli žena spadne do vody. Muž říká: A hele ono se to splnilo. :)))
Proč je pro muže tak těžké navázat očitý kontakt?
Protože prsa nemají oči.
Kolik mužů zaměstná výměna jedné role toaletního papíru?
Nevíme, ještě nikdy se taková věc nestala.
Co napadne muže při slově předehra??? .... půl hodiny prošení ...
Co má muž společného s dveřmi?
Když je namazaný tak si nevrzne. :)))))
Kdyby se Tvůj muž a Tvůj séf najednou topili a Ty by sis mohla vybrat...
Šla bys do restaurace nebo do kina?
Co je to? Má to osm rukou a IQ 60?
Čtyři muži sledují fotbalový zápas.
Proč je pro muže důležitější vzhled ženy než její rozum?
Protože většina mužů mnohem lépe vidí než myslí..
Tři přívlastky můžeš použít, když hovoříš o mužích: silný, milý, milující.
To neznamená, že je to tak. Jen to "můžeš použít".
Kdysi byla jedna žena, která pochopila muže.
Bohužel zemřela smíchy dřív, než to mohla povědět ostatním.
Víte, proč muži masturbují?
Protože mají konečně dobrý sex s někým, koho milují ...
Která z následujících vět mejúčinněji muže odradí?
1) Jestli hned neodejdeš, zavolám policii.
2) Miluju tě, chci si tě vzít a mít s tebou děti.
Jak se pozná, že je muž inteligentní?
Chyták, to nejde!
Jak se pozná, že muž umřel?
Má ho tuhého víc než dvě minuty.
Proč ženy vždycky naletí nesprávnému muži?
Copak existují nějací jiní?
Proč jsou ženy tak slabé v matematice?
Protože muži jim pořád tvrdí, že tohle ----------------------------- je dvacet centimetrů
"Poslouchej, ztratila se mi manželka. "
"I mne. Jak vypadá ta Tvoje?"
"Blond vlasy, štíhlá, vysoká 180 cm, prsa čtverky. A ta Tvoje?"
"Na tu se teď vyser, jdeme hledat tu Tvoji..."

o alkoholu

KLIKNĚTE PRAVÝM Pro nastavení jako pozadí, nebo uložení na disk.

zvířata-obrázky a fotečky :-)

10. ledna 2009 v 21:36 | marketa lyčkova _ brušperk
pejsek:-)
tigr:-)
zase pes :-)
žirafy:-)
zase tigr :-)
kočka :-)
opět pes :-)
sloni :-)
kosatka:-)
opět kočka:-)
lev:-)

zase kočka:-)
medvěd :-)
delfíni:-)
new
new
new
new
new
pandy:-)





























































































































olga lounová-foto

10. ledna 2009 v 21:06 | marketa lyčkova _ brušperk











pucca-obrázky

10. ledna 2009 v 20:47 | marketa lyčkova _ brušperk












jonas brothers

6. ledna 2009 v 16:26 | marketa lyčková



simsnovi -foto

6. ledna 2009 v 16:20 | marketa lyčkova





















hilary duff - foto

6. ledna 2009 v 16:06 | marketa lyčková





























madagaskar-foto

5. ledna 2009 v 11:07 | marketa lyčkova












































horakovi-foto

4. ledna 2009 v 12:14 | marketa lyčková

Honza,Lucie,Tomaš,Eva,Ondra,Tereza,Kuba













ošklivka katka- foto

4. ledna 2009 v 12:02 | marketa lyčková
















óčko-foto

4. ledna 2009 v 11:51 | marketa lyčková





http://ockomobil.idnes.cz/data/userfiles/image/wallpapers/800x600/sky_wall%203.jpg

http://ockomobil.idnes.cz/data/userfiles/image/wallpapers/800x600/g_wall%201.jpg


http://ockomobil.idnes.cz/data/userfiles/image/wallpapers/800x600/b_wall%202.jpg

http://ockomobil.idnes.cz/data/userfiles/image/wallpapers/800x600/th01.jpg

http://ockomobil.idnes.cz/data/userfiles/image/wallpapers/800x600/th02.jpg


http://ockomobil.idnes.cz/data/userfiles/image/wallpapers/800x600/th03.jpg

http://ockomobil.idnes.cz/data/userfiles/image/wallpapers/800x600/th04.jpg


http://ockomobil.idnes.cz/data/userfiles/image/wallpapers/800x600/th05.jpg

comeback-foto

4. ledna 2009 v 11:31 | marketa lyčkova











comeback je kulturni film na nově :-)


shrek-foto

4. ledna 2009 v 11:17 | marketa lyčkova


Zobrazit obrázek v plné velikosti¨




Shrek 2

Shrek 2

Shrek 2

Shrek 2

http://www.darkhorizons.com/2004/shrek/shrek2.jpg


Zobrazit obrázek v plné velikosti














ony bojuji :-)

high school musical- foto

3. ledna 2009 v 15:29 | marketa lyčková



















miley cyrus-foto

3. ledna 2009 v 15:13 | myrketa lyčková





















Povolání: Herečka, zpěvačka
Věk: 16
Datum narození: 23. 11. 1992
Místo narození: Nashville, Tennessee, USA
Znamení: Střelec

Fotky 711

Miley Cyrus
Miley Cyrus
Miley Cyrus

Videoklipy 199

Přehrát videoklip
Přehrát videoklip
Přehrát videoklip

Tapety 61

Tapeta: Miley Cyrus
Tapeta: Miley Cyrus
Tapeta: Miley Cyrus

Životopis

Miley Cyrus se pravým jménem jmenuje Destiny Hope Cyrus. Když byla malá táta ji říkal Smiley (Smíšek) a později se ze Smiley stalo Miley a to už od té doby zůstalo. Miley je dcerou zpěváka Billiho Raye Cyruse. Už od malička se objevovala v různých reklamách . Největší zlom ovšem nastal, když vyhrála casting na hlavní roli do seriálu Hannah Montana, který je v produkci Disney. Je o mladé 14-leté středoškolačce, která je populární zpěvačkou a hvězdou. To ovšem nikdo neví, protože vystupuje s blonďatou

ewa farna -foto

3. ledna 2009 v 15:00 | marketa lyčkova


















Ewa Farna v redakci Bleskově.cz - Zdroj: bleskově


Mladá zpěvačka Ewa Farna se rozhodla dobýt i srdce televizních diváků. Ne ovšem českých. Svoji první roli získala v polském televizním seriálu Hela w opalach. "Hraju tam puberťačku, která se obléká do černého, nosí piercing a má tak nějak všechno na háku," řekla Ewa v rozhovoru pro server pikant.cz a dodala, že role švihlé holky se jí určitě hraje lépe, než kdyby měla ztvárnit úplně obyčejnou dívku, která není ničím zvláštní. Seriál, který je remakem amerického seriálu Grace pod palbou, má v Polsku obrovský úspěch, zejména mezi teenagery. A podle jejich názoru má Ewa nejen pěvecký, ale i slušný herecký talent.


Mladá úspěšná zpěvačka Ewa Farna natočila videoklip k písni Jaký to je. Jedná se o ústřední píseň seriálu televize Prima Ošklivka Katka. V klipu si zahrála i hlavní hrdinka seriálu Kateřina Janečková.


Vzhledem k tomu, že se celý klip točil na střeše pražského obchodního centra, nemohli jsme se nezeptat, jaké měla ve výškách pocity. "Trochu jsem se bála, ale mám ráda adrenalin a chtěla bych si někdy skočit padákem. Takže v konečném důsledku se mi to líbilo, až na tu zimu," prozradila ošklivka Katka alias Kateřina Janečková.


Jaké zážitky má sama zpěvačka Ewa Farna? "Na natáčení byla super atmosféra a navíc zpívat na střeše ve spojení s romantickým výhledem na Prahu byl pro mě velký zážitek," prozradila Ewa.

Natáčení trvalo dva dny a samotná postprodukce 10 dnů. "Nejhorší bylo dodržet všechna bezpečnostní opatření a uklidňovat kolegy ze štábu, kteří trpěli závratí," prozradil Pavel Jankovský, který měl za televizi Prima natáčení klipu na starosti. Podle jeho slov bylo o bezpečnost všech přítomných dobře postaráno. "Když se točily scény, ve které Katka stojí na samém okraji budovy, kde nebylo zábradlí, dostala samozřejmě bezpečnostní popruhy pro případ, že by nám náhodou přepadla," dodal Jankovský s úsměvem poté, co už všichni stáli na pevné zemi.



TV Prima si pro napsání písně Jaký to je vybrala osvědčené autorské duo Gábina Osvaldová - Ondřej Soukup.

Zde se můžete podívat na klip k filmu ,,Ošklivka Katka".


Ewa Farna si zahrává se životem!



Ewě to jako Kočičí ženě prostě sluší - Zdroj: Roman Souček



Praha - Nový objev české hudební scény Ewa Farna prodělal radikální změnu image a 23. března vyrazí na turné po osmnácti městech České republiky.

Turné nese podtitul "Zazpívej si na Ewa Tour 2008" a zazpívat si živě s kapelou si může nejlepší interpret její písničky. Stačí jen stáhnout hudební podklad z internetu, nazpívat a umístit na stránky. Fanoušci pak rozhodnou, kdo se zúčastní finále v Praze.

Na tiskové konferenci při příležitosti turné nám Ewa prozradila, že už se koncertů nemůže dočkat. Na scéně, kterou pro ni vyrobili v Itálií, bude prý provádět několik nebezpečných kousků. Například viset na laně. Víc zatím říct nechtěla. "Přijďte se podívat sami, ráda vás uvidím."
"Po zkouškách si dost věřím," pochlubila se nám Ewa. "A když to nezvládnu? Hm, tak to fakt nevím," přemýšlí nad odpovědí. To by však snad Ewě nikdo nepřál, vždyť by tím nejen česká hudba přišla o interpretku, kterou nám může svět závidět.




Žádná rownátka tam už nejsou - Zdroj: Roman Souček

Celou dobu působí uvolněně. Nejdřív představí nový extravagantní účes. "Tady to je metal." A ukáže levou stranu hlavy. "Tohle je pop," otočí se doprava. "A já jsem něco mezi," rozesměje se. Pak se na chvíli ztratí, aby se mohla vzápětí vrátit jako Kočičí žena a předvést divokou ukázku z
A jak se cítí bez rovnátek? "Je to zvláštní. Chvílemi jsem měla rovnátek plné zuby. Když jsem se pak podívala do zrcadla a nebyly tam, v první chvíli jsem se strašně lekla. Musela jsem si zvykat na zpívání bez nich, bylo to legrační. S rovnátky odchází i kus mě," uzavřela.


Ve středu večer se Ewa představila na koncertě hvězd na Žofíně, kde vystoupila spolu s Lucií Bílou, Monikou Absolónovou a dalšími.



Ewa Farna skoncovala s ošklivkou


Ewa Farna.










Zářivým úsměvem bez sebemenší chybičky okouzluje nyní teenagerka českého showbyznysu Ewa Farna. Zbavila se totiž rovnátek, s nimiž ještě nedávno nazpívala průvodní píseň k seriálu Ošklivka Katka.



Ewa Farna vsadila na double-image. Zprava je něžná romantická holčička...
na double-image. Zprava je něžná romantická holčička...foto:
Hit nazvaný Jaký to je se zrodil na objednávku televize Prima v osvědčené manželské autorské dílně textařky Gábiny Osvaldové a skladatele Ondřeje Soukupa.
Nejen že ho slýcháme díky seriálu téměř v televizi, ale stane se i nosnou melodií tříměsíční "šňůry" Zazpívej si na Ewa Tour 2008, během níž mladinká zpěvačka projezdí křížem krážem celou republiku.
Za téměř dva roky si Ewa na rovnátka tak zvykla, že se po jejich sundání ani nemohla poznat. A navíc dostala trochu strach o svou kariéru. "Jsem zvědavá, jak mi bez nich půjde zpívání. Jen doufám, že nebudu šišlat," přiznala se.
Na turné zpěvačka vyráží už o tento víkend se zcela novou image. Co ubrala v puse, to přidala na hlavě. Kadeřnici nechala volnou ruku a během hodiny se zrodil zcela netradiční účes, napůl popový a napůl metalový. "To se ke mně hodí, já jsem totiž něco mezi tím," říká Farna.
...a z levé nezkrocená divoška.
A nejde jen o účes, pořádná divočina prý bude i celý program. Ewa se bude na pódiu vznášet ve výškách, lyžovat i jezdit na snowboardu jako na skutečné sjezdovce.
Chce tak připomenout svým fanouškům, že je nejen dobrá zpěvačka, ale i lyžařka. Letos vyhrála 11. ročník závodu ve sjezdu Beskydská lyže 2008 a obsadila třetí místo na Zimní olympiádě evangelické mládeže v Polsku.
Ošklivku Katku hraje Kateřina JanečkováOšklivce Katce, kterou v seriálu Primy hraje Kateřina Janečková, zatím rovnátka zůstávají


Nová Ewa Farna: Bez rovnátek a v botách na jehlách!



Ewa Farna byla z barevných retro botek nadšená.







Mladičká zpěvačka Ewa Farna se na nadcházejícím turné Zazpívej si s Ewou objeví v nové image. Extravagantní oblečení, barevné boty na vysokých podpatcích a hlavně bez rovnátek!








Ewa Farna: Kvůli rovnátkům brečela!

I když už je pár dní nenosí, zpěvačka Ewa Farna je stále označována za propagátorku rovnátek. Díky ní se mnoho teenagerů přestalo stydět za tzv. drátky v puse. A ona ve své osvětě pokračuje!